MOJE PODRÓŻE/ NOWY JORK/ USA

10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ W NOWYM JORKU

Nowy Jork to miasto o ogromnych możliwościach i niekończącej się liście atrakcji. Jeśli pomyślisz o czymś, co można zrobić na całym świecie – prawdopodobnie będziesz mógł zrobić to w Nowym Jorku. Zebrałam dla Was 10 rzeczy, które musicie zrobić w Nowym Jorku – szczególnie podczas pierwszej wizyty!

Spójrz na miasto z tarasu Top of the Rock

Jedyną opcją na uchwycenie ogromu Nowego Jorku jest spojrzenie na niego z góry. A najlepszym do tego miejscem jest taras widokowy Top of the Rock, na dachu centralnego budynku Rockefeller Center. Wspomniany taras posiada widok 360 stopni na Nowy Jork i Empire State Building. To właśnie tu powstają tę piękne zdjęcia w widokiem na Empire. Wjeżdżając windą na górę można zobaczyć multimedialną wystawę przedstawiającą budowę wieżowca. Taras widokowy ma 3 piętra, więc można zrobić fajne fotki z różnej perspektywy. Na dachu jest też bardzo dobre WiFi – tak dobre, że udało mi się przeprowadzić transmisję live na Facebooku. No przyznajcie, że to jest WOW! Na takiej wysokości? Jeśli planujecie wjazd na Top of The Rock polecam kupić bilet na dwa wejścia (59$ za osobę), żeby zobaczyć miasto za dnia i wieczorem – to są zupełnie różne widoki i przeżycia.

Podziwiaj architekturę Art Deco w Midtown

Według mnie Midtown to najpiękniejsza okolica w całym Nowym Jorku. Najbardziej okazałym budynkiem w stylu Art Deco jest oczywiście Chrysler Building przy Lexington Avenue, który był kiedyś najwyższym budynkiem na świecie. Budowle w sąsiedztwie Chryslera są pełne architektury w stylu Art Deco, szczególnie, gdy zwrócimy uwagę na detale. Warto tam zwolnić, rozejrzeć się i podziwiać!

Przespaceruj się po Moście Brooklińskim

Brooklyn Bridge to moje ulubione miejsce w całym Nowym Jorku! Z pozycji mostu możemy podziwiać Manhattan, który wydaje się być na wyciągnięcie ręki! A z samego mostu warto udać się do najmłodszej i niezwykle prężnie rozwijającej się okolicy na Brooklynie – DUMBO.

Odkryj West Village – dzielnicę, w której mieszkała Carrie Bradshaw!

West Village to jedna z bardziej urokliwych dzielnic Nowego Jorku. Tutaj znajduje się flagowy sklep Magnolia Bakery z najlepszymi babeczkami w całym mieście. Udaj się na Perry Street, gdzie w przepięknej kamienicy mieszkała serialowa Carrie Bradshaw. Uwaga! Nie wolno wchodzić na schody kamienicy – jej właściciel zmęczony masą turystów, którzy chcieli wejść do środka, zawiesił linę z kartką o zakazie wchodzenia. Ciekawostką jest fakt, że w kamienicy nie ma mieszkania Carrie – kręcone tu były tylko sceny na zewnątrz.

Zobacz Times Square nocą i w dzień!

Warto zobaczyć to miejsce, bo takiego Meksyku nie ma na świecie nigdzie! Gwarantuję jednak, że długo tam nie wytrzymacie. Tłumy ludzi są mniejszym złem w porównaniu do hałasu i neonów rażących w oczy. Na mnie większe wrażenie zrobił Times Square w dzień.

Zobacz Grand Central Terminal

Przepiękny, zabytkowy dworzec znany szczególnie fankom serialu Gossip Girl! Właśnie w tym miejscu rozegrała się pierwsza scena serialu z Sereną powracającą do miasta. Tutaj znajduje się również Campbell Bar, także znany z Plotkary ze sceny Sereny i Nate’a. Jak wiele miejsc w Nowym Jorku, dworzec ten był tłem w wielu amerykańskich filmach. Jest tu też z ogromny sklep Apple.

Zajrzyj do Madison Square Park i zobacz trójkątny budynek Flatiron Building

Nazwa budynku odnosi się do podobieństwa kształtu budynku do żelazka, a sam Flatiron Building jest jedną z 5 najbardziej rozpoznawalnych budowli w Nowym Jorku. W pobliżu „żelazka” po jego lewej stronie stojąc przodem do budynku,  znajduje się Madison Square Park, do którego warto zajrzeć ze względu na fajne usytuowanie i piękne kadry. Szczególnie wiosną!

Idź na spektakl na Broadwayu

Podobno, co wieczór w specjalnych kioskach na skwerze można „za grosze” kupić bilet na dzisiejszy, wieczorny spektakl w jednym z teatrów. Żal nie skorzystać!

Zobacz Statuę Wolności

Płyń bezpłatnym promem na wyspę Staten Island, z którego pokładu możesz podziwiać Statuę Wolności! Prom w jedną stronę płynie 20 minut, cała podróż zajmie Wam mniej niż godzinę! Wycieczka na Staten Island to świetna opcja na bezpłatne podziwianie Statuy Wolności, panoramy Manhattanu i … odpoczynek 🙂

Idź do Nowojorskiej Biblioteki Publicznej

Gmach New York Public Library, znanej między innymi z pierwszej, filmowej części Seksu w wielkim mieście, robi wrażenie! To właśnie tutaj Carrie i Mr Big mieli powiedzieć sobie TAK. The New York Public Library to jedna z największych bibliotek publicznych na świecie i jedna z najważniejszych bibliotek naukowo-badawczych w USA. Gmach Biblioteki robi ogromne wrażenie – jej wnętrza są przepiękne i … takie filmowe!

Rzućcie okiem na pozostałe wpisy z USA i Nowego Jorku!

⤀ Wiza do USA krok po kroku

⤀ Jak samodzielnie zorganizować wypad do Nowego Jorku?

⤀ Nowy Jork w 3 dni – co zobaczyć? Gotowy plan zwiedzania

⤀ Bezpłatny internet WiFi w Nowym Jorku

⤀ Przedświąteczny grudzień w Nowym Jorku

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply