CHORWACJA/ JEZIORA PLITWICKIE/ MOJE PODRÓŻE

JEZIORA PLITWICKIE – CHORWACKI CUD NATURY

Jeszcze przed wyjazdem do Chorwacji, spisałam miejsca, które chciałabym podczas tego wyjazdu zobaczyć. Wśród nich była oczywiście Wenecja, do której było niedaleko i chorwacki cud natury, o którym dziś kilka słów – Jeziora Plitwickie.

Gdy pierwszy raz wklepałam w Google to miejsce, nie mogłam uwierzyć, że to Europa, a nie jakaś Indonezja 🙂 Plitwice to Park Narodowy, który posiada 16 jezior krasowych połączonych licznymi wodospadami. W skrócie – przepiękna, błękitna woda, dużo zieleni i wodospadów. Do dyspozycji turystów przygotowanych jest kilka tras o różnym stopniu trudności i różnych długościach. Decydując się na najdłuższą trasę trzeba być przygotowanym na 8-godzinny spacer! Ja wybrałam opcję najkrótszą, uwzględniającą najpiękniejsze miejsca w Parku, a sam spacer zajął mi nieco ponad 3 godziny. Na spacer zdecydowanie polecam założyć wygodne buty!

Dla mnie Jeziora Plitwickie to prawdziwy cud natury. Ogromny wpływ na stan Parku z pewnością ma fakt, że w tych cudnych jeziorach nie wolno się kąpać, nie wolno łowić ryb, których jest tam mnóstwo, a nawet podczas spaceru nie wolno zbaczać z wyznaczonych ścieżek. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje – niezależnie od wybranej trasy – 180 kun, czyli ok. 100 zł. Nie jest to mało, ale naprawdę warto zobaczyć to miejsce!

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply